فرصت های موجود در بازار بازی ایران 4 راه

فرصت های بازار بازی ایران
طراحی وب سایت|فرصت های بازار بازی ایران

فرصت های موجود در بازار بازی ایران 4 راه

به آماری که در تصویر اینفوگرافیک بازار بازی ایران داده شده دقت کنید:

18 میلیون بازی کن ،%50سن بازی کنان زیر 35 سال ، برابر قدرت خرید بالا،تنها کشور موجود در خاور میانه با 50میلیون کاربر اینترنت؛تازه این آمار برای خیلی قبل پیش است.روی سخنم باشما مدیر بازار یابی است .آیا این واقعا یک فرصت طلای است.تجربه به ما نشان داده است حفظ هدف ” وفاداری مشتریان ” که معمولا در طراحی وب سایت ها با عنوان باشگاه مشتریان یا کمپین مشتریان پیاده سازی می شود. در بهترین نمونه های موجود وقتی واقعات مشتریان را وفادار ومقیم در وب سایت نگه میدارد که انگیزه ای برای سرزدن هروزه در بعضی موارد هر ساعته در این تارنما موجود باشد.مثلان اینگلیسی ها ،در فیلم های با تم دوره ویکتوریا دیده اید مانند فیلم 80 روز دور دنیا … باشگاه های دارن برای حضور مشتریان طبقه خاص .به نظر شما چه چیزی باعث می شد که یک دوک بارن ارباب یا هر اسمی که این افراد رو خودشان می گذاشتن هروز به این باشگاه بیاید.در پاسخ باید گفت مثلا:

خواندن کتاب و روزنامه

گپ زدن با افراد موثر در بازار یا سیاست(که سیاست هم در اصل نوعی بازار است)

خوردن پسته و آبجو

اما در دوران ما و در کشور ما چگونه این مهم را انجام دهیم.بر گردیم به جمله “تجربه به ما نشان داده است”بله نشان داده است کمپین ها در ایران وقتی موثر است که همرا ه یک بازی استراتژیک با مضمون شهری پیاده سازی شده باشد.کار فهرست بالا انجام می دهد .به عنوان نمونه :

بازی چیتوز

بازی لفتانزا

و از همه مهمتر بازی شهر نشینان شرکت پارس پیک(شرکت پیام‌ پیک صدرا (پارس پیک) ):

فرصت های موجود در بازار بازی ایران 4 راهکار
فرصت های موجود در بازار بازی ایران 4 راهکار |بازی شهر نشینان

بماند اینکه بعضی از بازی ها بخودی خود درآمد زایی دارند.یعنی با یک استراتژی ساخت پروتوتایپ (نمونه اولیه) فریمیموم ، بازار را قبضه می کنند. چه برسد به اینکه بایک بازی در کمپین تبلیغاتی خود محصولات را معرفی کنیم.

استقبال از بازی های آنلاین در سال های اخیر شاهد رشد تصاعدی و محبوبیت جهانی بوده است و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. ایران با جمعیتی از جوانان و جامعه بازی پر رونق، بازار امیدوار کننده ای را برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از بازی های آنلاین هستند، را دارا می باشد. هدف این مقاله از شفقنا بررسی قلمرو هیجان انگیز بازی آنلاین در ایران، ارائه بینش ها و استراتژی های ارزشمندی برای استفاده از فرصت هایی است که در این عرصه وجود دارد.

این مقاله مروری جامع بر انواع روش های کسب درآمد از بازی‌های آنلاین در ایران را برای شما معرفی می‌کند. چه یک توسعه‌دهنده بازی باشید، چه یک حرفه‌ای مشتاق بازی های الکترونیکی، یا کارآفرینی که به دنبال ورود به بازار پر سود بازی هستید، این راهنما شما را به دانش و ابزارهای لازم برای پیشرفت در صنعت بازی‌های آنلاین ایران مجهز می‌کند.

 

بررسی چشم انداز بازی های آنلاین در ایران

محبوبیت بازی های آنلاین در سال های اخیر در ایران افزایش قابل توجهی داشته است. با جمعیت زیاد جوانان و افزایش ضریب نفوذ اینترنت، ایرانیان بیشتر و بیشتر به بازی های آنلاین به عنوان نوعی سرگرمی روی می آورند. چه بازی‌های چندنفره رقابتی یا ماجراجویی‌های نقش‌آفرینی همهجانبه، بازی آنلاین به بخش مهمی از سرگرمی های بخش قابل توجهی از جوانان تبدیل شده است.حتی اعضای آکادمی حسینی فایننس ،در خلال کار طاقت فرسا با اندیکاتور بازار فارکس در زمان استراحت خود سرگرم بازی های آنلاین هستند. بسیاری از جوانان و نوجوانان بخش قابل توجهی از اوقات فراغت خود را به صورت فردی یا گروهی به انجام بازی های آنلاین سپری میکنند. همین امر موجب شده که این بستر برای جذب سرمایه سرمایه گزاران و درآمد زایی از پتانسیل قابل توجهی برخوردار گردد.

 

مروری بر بسترها و ژانرهای بازی آنلاین

بازی های آنلاین در ایران طیف متنوعی از پلتفرم ها و ژانرها را برای پاسخگویی به نیاز ها وسلایق سنی مختلف ارائه می دهد. از بازی های کامپیوتری گرفته تا اپلیکیشن های موبایل، بازیکنان می توانند از طریق پلتفرم های مختلف به بازی های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند. ژانرهای محبوب در ایران شامل بازی های استراتژیک، تیراندازی های اکشن، بازی های آنلاین چند نفره (MOBA) و بازی های نقش آفرینی همه جانبه (RPG) می شود. با طیف گسترده ای از گزینه ها، برای هر سنی با هر سلیقه ای در بازی در ایران چیزی وجود دارد.

پتانسیل برای کسب درآمد از بازی های آنلاین

بازار بازی های آنلاین در ایران در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده است. طبق تحقیقات بازار، پیش‌بینی می‌شود که درآمد بازی‌های آنلاین در ایران تا پایان دهه به میلیون‌ها دلار برسد. این رشد ناشی از عواملی مانند افزایش دسترسی به اینترنت، افزایش درآمدهای قابل تصرف و فرهنگ بازی رو به رشد در کشور است. با گسترش بازار، فرصت های کسب درآمد از بازی های آنلاین نیز افزایش می یابد. شاید تا چند سال اخیر کسی فکر نمی کرد که در ایران نیز بازی های استراتژیک و با کیفیت تولید شود ولی رشد چشمگیر فناوری موجب شده که دستاوردهای قابل توجهی در این بخش به وجود آید.

 

فرصت های درآمدزایی در صنعت بازی های آنلاین

در صنعت بازی های آنلاین در ایران فرصت های مختلفی را برای درآمدزایی وجود دارد. توسعه‌دهندگان و سرمایه گزاران بازی می‌توانند از طریق کانال‌های مختلف مانند خریدهای درون بازی، مدل‌های اشتراک و مشارکت‌های تبلیغاتی از بازی‌های خود کسب درآمد کنند. علاوه بر این، پلتفرم‌های استریمینگ و مسابقات ورزشی الکترونیکی مورد توجه قرار گرفته‌اند و فرصت‌هایی را برای سازندگان محتوا و گیمرهای رقابتی فراهم می‌کنند تا از طریق حمایت‌های مالی و تبلیغات کسب درآمد کنند.

بررسی جریان های مختلف درآمد در بازی های آنلاین

خریدهای درون برنامه برای بازی و کالاهای مجازی– خریدهای درون بازی و کالاهای مجازی به منبع درآمد قابل توجهی در صنعت بازی آنلاین تبدیل شده اند. بازیکنان می‌توانند امتیازات در بازی خود را با خرید آیتم‌های مجازی مانند پوسته‌ها، سلاح‌ها و پاور آپ‌ها افزایش دهند. توسعه‌دهندگان می‌توانند کالاهای مجازی جذاب و مطلوبی ایجاد کنند، که به بازیکنان اجازه می‌دهند خود را به آنها مجهز کنند و در حین کسب درآمد، مزیت رقابتی نیز بین سایر بازیکنان ایجاد کنند.

 

تبلیغات و مشارکت با برندها و دیگر اپلیکیشن ها

تبلیغات و مشارکت برند راه دیگری را برای درآمدزایی ارائه می دهد. توسعه دهندگان بازی می توانند تبلیغات را در بازی های خود بطور برنامه ریزی شده نمایش دهند یا برای محتوای حمایت شده با برندها همکاری کنند. با استقبال از یک بازی آنلاین و با دستیابی به یک پایگاه بزرگ بازیکن، توسعه‌دهندگان می‌توانند از بازی‌های خود درآمد کسب کنند و در عین حال فرصت‌های تبلیغاتی هدفمند را برای کسب‌وکارهای دیگر ارائه دهند.

 

کسب در آمد از بازی آنلاین به عنوان بازیکن

خب حتما لازم نیست یک توسعه دهنده یا سرمایه گذار باشید تا بستر بازی های آنلاین برای شما درآمد زا باشد. شما از طریق روش های مختلفی می توانید از طریق بازی کرد کسب درآمد کنید 1- شرکت در مسابقات بازی های آنلاین 2- ساخت ویدئو بازی برای انتشار در پلتفرم های مختلف

 

کسب در آمد از طریق ویدئو بازی

اینفلوئنسر ها افرادی هستند که با تولید انواع محتوا که مخاطب خاص خود را دارد دنبال کنندگان فراوانی به دست می آورند. با گسترش پلتفرم‌های آنلاین مانند توییچ و یوتیوب، گیمرها می‌توانند با ایجاد پایگاه‌های هواداران اختصاصی، گیم‌پلی خود را سرگرم کرده و کسب درآمد کنند. بسیاری از گیمر های معروف اقدام به تولید محتواهایی بر اساس گیگ های آنلاین مختلف می نماید که از استقبال چشمگیری نیز برخوردار است. در حال حاضر یکی از پر در آمد ترین اشخاص در دنیای مجازی هستند. یوتیوبر های بسیاری در سطح دنیا هستند که با نمایش مراحل بازی های مختلف دنبال کنندگان بسیاری را جذب نموده اند.

 

کسب در آمد از مسابقات بازی آنلاین

کسب درآمد از مسابقات بازی های آنلاین به عنوان یک فرصت پرسود برای گیمرهای ماهر در سراسر جهان پدیدار شده است. شرکت در مسابقات بازی های آنلاین که به صورت منطقه ای تا جهانی برگذار میشود به این بازیکنان اجازه می دهد تا مهارت های خود را به مخاطبان بیشتری نشان دهند و در عین حال برای دریافت جوایز قابل توجه و حمایت مالی رقابت کنند. همانطور که محبوبیت ورزش های الکترونیکی به سرعت در حال رشد است، فرصت های افراد با استعداد برای کسب درآمد از طریق مسابقات بازی های آنلاین به طور تصاعدی در حال افزایش است.

در پایان، بازی آنلاین در ایران فرصت های قابل توجهی برای کسب درآمد در بر دارد. با درک چشم انداز بازار، کاوش در جریان های مختلف درآمد، و ایجاد یک جامعه بازی موفق، افراد و کسب و کارها می توانند از این صنعت رو به رشد بهره ببرند و اشتیاق خود را برای بازی به یک سرمایه گذاری پرسود تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره رایگان

نام شماره تو بده ،درخواست مشاوره رایگان کن.

فرم درخواست مشاوره رایگان

فرم صدای مشتری